JAK ZOSTAĆ MISTRZEM ŚWIĄTECZNEJ DRAMY PO POLSKU?

Świąteczna drama po polsku – czyż to nie brzmi kusząco? Siostry Godlewskie ubiegły cię i zajumały wszystkie genialne pomysły na zrobienie kariery w internetach, zdjęcia twojego kota koszą więcej lajków na Instagramie niż foty twej facjaty, a szef oznajmił, że w tym roku to ty jesteś tym szczęśliwcem, który w Wigilię posiedzi w pracy trochę dłużej niż inni? Wszystko się wali, perspektyw na fejm i gruby hajs brak, ale spoko. Dla każdego jest nadzieja! Zawsze przecież możesz ubiegać się o zaszczytny tytuł czarnej owcy w rodzinie.

CZYTAJ DALEJ

POSTANOWIENIA NOWOROCZNE – A TY MASZ JUŻ SWOJE?

Na blogach i fanpage’ach lada dzień ruszy masowa akcja „new year, new me”, więc i ja postanowiłam nie być gorsza. W końcu jestę blogerką. Oto moja skromna lista postanowień noworocznych, które zamierzam zrealizować w nadchodzącym 2019 roku. Składa się z zaledwie trzynastu punktów (tak, odczarujmy tę nieszczęsną i ponoć pechową trzynastkę) – wiadomo, trzeba mierzyć siły na zamiary i realistycznie podchodzić do tematu.

CZYTAJ DALEJ

JAK POPRAWIĆ WARSZTAT PISARSKI? 3 SUBIEKTYWNE PORADY DLA BLOGERÓW CZ. I

Czy mój tekst nadaje się do publikacji? Czy ktoś go zechce przeczytać? Myślę, że takie dylematy towarzyszą większości blogerek i blogerów – nękają nas za każdym razem, gdy siadamy do komputera i zabieramy się za pisanie. Wszyscy wiemy doskonale, że nawet najlepszy pomysł to za mało – nie oszukujmy się, liczy się też wykonanie. Content is the king – znamy te powiedzenie, prawda? Oj znamy! Wartościowa treść jest dobra nie tylko dla czytelników, ale i dla Wujka Google, od którego przychylności wiele zależy w naszym blogerskim świecie. Czy nam się to podoba, czy nie.

CZYTAJ DALEJ

BYLEJAKOŚĆ W ŻYCIU – POWOLNE STACZANIE SIĘ PO RÓWNI POCHYŁEJ

Na początku listopada wspominaliśmy zmarłych bliskich. Trudno pogodzić się z odejściem ukochanych osób, lecz za każdym razem, gdy śmierć nam kogoś zabiera, dopadają nas refleksje na temat życia. Naszego życia. Dochodzimy wówczas do wniosku, że zbyt dużo uwagi poświęcamy mało istotnym sprawom, tracimy sporo nerwów na użeranie się z tym, na co nie mamy wpływu i za rzadko doceniamy, co mamy. Rozkminiamy, obiecujemy sobie poprawę, po czym za jakiś czas wszystko wraca do normy. I znów żyjemy byle jak.

CZYTAJ DALEJ

ROZMOWY (NIE)KONTROLOWANE #1

Ostatnimi czasy powiało na blogu poważnymi tematami, więc na okoliczność kończącego się weekendu postanowiłam zapodać coś  krótkiego dla rozluźnienia. Wymyśliłam sobie nowy cykl – „Rozmowy (nie)kontrolowane”. Czasem człowiek coś fajnego zasłyszy – na ulicy, w sklepie, na imprezie etc., ewentualnie sam czymś zabłyśnie. Ale tego typu teksty mają to do siebie, że szybko ulatniają się z pamięci. Pomyślałam sobie zatem: a gdyby dać im więcej atencji? Od czasu do czasu taki przerywnik będzie pojawiać się na blogu – wszak życie to nie tylko tematy o ciężkim kalibrze.

CZYTAJ DALEJ