BAN NA INSTAGRAMIE I WAŻNY KROK DO ODZYSKANIA RADOŚCI Z BLOGOWANIA

Charakterystycznymi cechami współczesnego homo sapiens są tyłek przyrośnięty do krzesła przed komputerem i przyspawany do dłoni smartfon, tzw. zroślak. Możemy sobie mówić, co chcemy, ale prawda jest taka, że media społecznościowe z Facebookiem na czele stały się ważną częścią naszej rzeczywistości. Nie znam osoby, której nie zdarzyło się przewalić trochę czasu na scrollowanie stron w internecie i oglądanie głupot na YouTubie. Bez bicia przyznaję, że żadnym wyjątkiem tu nie jestem, a głównym powodem, dla którego zwykłą komórkę zamieniłam na nieco sprytniejszy model, była chęć łączenia się ze światem za pośrednictwem Instagramu.

CZYTAJ DALEJ

BĄDŹ SOBĄ – NAJWIĘKSZY LUKSUS, NA JAKI CIĘ STAĆ

Lubię otaczać się ludźmi, którzy wnoszą coś konstruktywnego do mojego życia. Inspirują, zarażają pozytywną energią, nie podcinają skrzydeł, nie oceniają – wiedzą, jak być dla siebie dobrym i że szczęście to stan umysłu. Rozumieją to, ponieważ systematycznie dbają o swój rozwój, poszerzają horyzonty i mają odwagę mierzyć się z własnymi demonami. Spotkania z takimi osobami dodają mi skrzydeł i sprawiają, że spoglądam na siebie bardziej łaskawym okiem.

CZYTAJ DALEJ

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z TYM, CO DZIEJE SIĘ W TWOJEJ GŁOWIE

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat w moim życiu wydarzyło się sporo hardkorowych rzeczy, które co prawda w większości przypadków dotyczyły mnie pośrednio, ale jednak uderzyły w bezpośredni sposób. I to mocno. Nagromadzony przez ten czas stres w końcu się skumulował i dał mi ostro popalić. Dotarło do mnie, że mam chaos w głowie, choć wydawało mi się, że wiem, jak zapanować nad stresem.

CZYTAJ DALEJ

„MOŻESZ WSZYSTKO” – JEDNO Z NAJWIĘKSZYCH KŁAMSTW WSPÓŁCZESNYCH CZASÓW

Lista rzeczy, których nie lubię, jest długa. Znajduje się na niej m.in. robienie ludzi w konia – czyli coś, z czym w dzisiejszych czasach mamy nagminnie do czynienia, również w obszarze motywacyjnym. Chyba większość z nas od czasu do czasu zastanawia się, jak ogarnąć życie. Nie uważam, aby w tego typu rozkminach było coś złego – zadawanie sobie pytań i szukanie odpowiedzi może pomóc w posprzątaniu bałaganu w głowie i znalezieniu właściwych ścieżek. Warto jednak zachować ostrożność i uważać na pułapki w postaci haseł motywacyjnych, które w nadmiernych ilościach przynoszą więcej szkody niż pożytku.

CZYTAJ DALEJ

RUTYNA ZABIJA? PRZESTAŃ WIERZYĆ W TE BREDNIE!

Współczesny świat wywiera na nas ogromną presję, abyśmy codziennie robili coś niezwykłego i ekscytującego, bo tylko wtedy będziemy postrzegani jako interesujący i wartościowi ludzie. Piękne, najczęściej mocno wyretuszowane i wyidealizowane obrazki, którymi non stop karmią nas media społecznościowe, utwierdzają bardzo wielu ludzi w przekonaniu, że wiodą nudne życie. Myślę, że chyba każdego z nas chociaż raz dopadły takie myśli. Rutyna nie jest modna i przypisuje się jej wszystko, co złe – lecz czy słusznie?

CZYTAJ DALEJ